مطالعه مفهومی
تیر ۲۲, ۱۳۹۷
برنامه‌ریزی تابستانی
تیر ۲۲, ۱۳۹۷
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

چگونه برنامه‌ریزی برای کنکور ارشد روانشناسی 98 را شروع کنیم؟

‌اولین قدم در برنامه‌ریزی برای موفقیت در کنکور ارشد روانشناسی، مشخص کردن دقیق هدفتان با در نظر گرفتن شرایطی است که دارید.

آیا هدف شما کسب یک رتبه عالی و قبولی در یکی از دانشگاه‌های سراسری است؟ و یا قبولی در دانشگاه‌های پیام نور و آزاد و سایر دانشگاه‌ها نیز برای شما قابل قبول است؟

آیا فرصت و امکانات کافی برای مطالعه را دارید؟ آیا انگیزه‌ای قوی برای شروع و ادامه مسیر تا رسیدن به موفقیت دارید؟

هر هدفی نیازمند برنامه‌ریزی و فداکاری‌های خاص خود است تا تحقق پیدا کند و بهتر است از همان ابتدا هر داوطلب کنکور ارشد روانشناسی خود را برای تغییراتی که لازمه‌ موفقیت در کنکور ارشد است به طور کامل آماده کند.

بنابراین در قدم اول هدف خود را به طور دقیق مشخص کنید زیرا تلاش و برنامه‌ریزی شما نیز باید متناسب با هدفی باشد که انتخاب کرده‌اید.

در مرحله‌ی بعدی منابع کنکور ارشد روانشناسی را تهیه کنید، بهتر است برای شروع فقط منابع اولویت اول را تهیه کنید و سایر منابع را با توجه به تسلط بر روی منابع اولویت اول به برنامه خودتان اضافه کنید.

جهت مشاهده لیست منابع کنکور ارشد روانشناسی 99 کلیک کنید

اگر کتاب‌ها را تهیه کرده‌اید، نوبت به اجرای مهم ترین مرحله یعنی برنامه‌ریزی می‌رسد، برنامه‌ریزی باید شامل دو مرحله کلی باشد: برنامه‌ریزی بلند مدت و کوتاه مدت

در برنامه‌ریزی بلند مدت، زمان مورد نیاز برای مطالعه کتاب‌های اصلی به همراه کتاب‌های آموزشی و جزوات و همین طور مرور و جمع‌بندی و تست را باید در نظر بگیرید.

 برنامه‌ریزی کوتاه مدت بهتر است هفتگی و روزانه باشد و باید منطبق بر برنامه‌ریزی بلند مدت شما باشد.

در برنامه‌ریزی کوتاه مدت، فصل‌هایی از هر درسی که قرار است مطالعه کنید را مشخص کنید و در کنار عنوان هر فصل حتما توضیحی کوتاه در مورد آن فصل را یادداشت کنید. برای مثال مطالعه اول است و یا مرور و یا مرور فقط از خط کشی‌های کتاب.

برنامه‌ریزی درست و اصولی نقش بسیار مهمی در موفقیت هر داوطلب کنکور ارشد روانشناسی دارد، اگر در مورد روش‌ برنامه‌ریزی و مطالعه خودتان مطمئن نیستید می‌توانید از یک جلسه مشاوره هدایت تحصیلی استفاده کنید و اگر تمایل دارید که برنامه‌ریزی شما به صورت فردی و منظم همراه با پیگیری‌های هفتگی باشد در طرح مشاوره و برنامه‌ریزی کنکور ارشد روان‌شناسی99 ثبت نام کنید.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

2 دیدگاه ها

  1. Mahsa گفت:

    سلام.وقتتون بخیر.اگه امکان داره منابع کنکور ارشد رواشناسی وزارت بهداشت رو هم قرار بدین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *