برنامه‌ریزی برای کنکور ارشد روانشناسی
تیر ۲۲, ۱۳۹۷
منابع مهم کنکور ارشد روانشناسی۹۹
تیر ۲۲, ۱۳۹۷
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

با توجه به زمان برگزاری کنکور ارشد روانشناسی وزارت علوم در اردیبهشت ماه، دوره تابستان زمان مناسبی برای شروع مطالعه جدی داوطلبان است. برنامه‌ریزی درست برای استفاده بهینه از دوره تابستان می‌تواند تاثیر بسیار مهمی در موفقیت شما در کنکور ارشد روانشناسی داشته باشد.

مزیت مهم شروع مطالعه در تابستان داشتن فرصت کافی جهت مطالعه منابع اصلی، مرور و خلاصه نویسی مطالب است. برنامه‌ریزی شما برای دوره تابستان باید شامل مطالعه منابع اصلی به همراه کتاب‌های آموزشی باشد، در این دوره باید بتوانید فصول مهم هر کدام از درسها را مطالعه و همین طور چند بار مرور کرده و در صورت داشتن تسلط کافی خلاصه نویسی کنید.

برنامه‌ریزی درست در دوره تابستان شما را برای اجرای مرحله بعدی برنامه‌ریزی یعنی برنامه‌ای که از مهر ماه آغاز می‌شود به خوبی آماده می‌کند، با داشتن تسلط کافی بر روی منابع اصلی می‌توانید عملکرد بهتری در آزمون‌های آزمایشی داشته باشید و همین طور فرصت بیشتری نیز برای مطالعه منابع اولویت دوم دارید.

اگر دانشجو نیستید و تنها اولویت شما مطالعه برای کنکور ارشد روانشناسی است میانگین مطالعه 4 تا 6 ساعت در تابستان برای شما مناسب است، اما اگر دانشجو هستید و از مهر ماه باید در کلاسهای دانشگاه حضور داشته باشد دوره تابستان برای شما اهمیت بیشتری دارد و باید از این فرصت به خوبی استفاده کنید و میانگین مطالعه روزانه شما بهتر است بین 6 تا 8 ساعت باشد ( لطفا به این موضوع توجه داشته باشد که میانگین ساعات مطالعه با در نظر گرفتن اکثریت داوطلبان تعیین می‌شود و میانگین مطالعه روزانه شما می‌تواند متفاوت باشد. در واقع کیفیت مطالعه و نه ساعات مطالعه تعیین کننده اصلی موفقیت شما است )

برنامه‌ریزی تابستانی برای کنکور ارشد روانشناسی بهتر است شامل دروس زیر باشد:

زبان تخصصی روانشناسی

 آمار و روش تحقیق

 روانشناسی بالینی

روانشناسی رشد

آسیب شناسی روانی

روانشناسی کودکان استثنایی ( این درس را بهتر است بعد از مطالعه فصول مهم درس آسیب شناسی روانی آغاز کنید )

روانشناسی فیزیولوژیک

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *