مطالعه مفهومی
تیر ۲۲, ۱۳۹۷
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

درس متون تخصصی روانشناسی به زبان انگلیسی که در کنکور ارشد روانشناسی وزارت علوم ضریب 2 دارد، از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین دروس در کنکور ارشد روانشناسی است.

این درس شامل 30 سوال تستی درک مطلب است که تمام سوالات معمولاً از 5 یا 6 متن طرح می‌شوند و اغلب موضوعات این متن‌ها مربوط به رشته روانشناسی از جمله تاریخچه روانشناسی، نظریه پردازان مهم، اختلالات روانشناختی و … هستند و سوالی از زبان انگلیسی عمومی و گرامر در کنکور ارشد روانشناسی طرح نشده و تمام سوالات از متون تخصصی روانشناسی هستند، به همین جهت آشنایی داوطلبان با مطالب روانشناسی و همین‌طور داشتن تسلط بر روی لغات تخصصی روانشناسی بسیار با اهمیت است.

قدم اول در برنامه‌ریزی برای درس زبان شروع مطالعه و ترجمه یک کتاب متون تخصصی روانشناسی به زبان انگلیسی(کتاب یحیی سیدمحمدی و یا لیندا لیل)  است. مطالعه و ترجمه متون تخصصی کمک می‌کند تا بتوانید به تسلط خوبی در ترجمه مطالب روانشناسی به زبان انگلیسی دست پیدا کنید.

مهمترین عامل در ترجمه، آشنایی و داشتن تسلط کافی بر روی لغات است که با توجه به عدم آشنایی کافی اکثر دانشجویان با لغات تخصصی روانشناسی مشکل بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی در درس زبان از همین نقطه آغاز می‌شود ! بدون داشتن تسلط کافی بر روی لغات تخصصی روانشناسی، ترجمه متون روانشناسی دشوار شده و پیدا کردن و نوشتن معنی هر لغت نیز نیازمند فرصت زیادی است که باعث خستگی و منصرف شدن داوطلبان از ادامه مطالعه این درس مهم می‌شود.

جزوه زبان تخصصی روانشناسی که شامل 3000 لغت عمومی و تخصصی روانشناسی است، تمامی لغاتی که برای ترجمه متون تخصصی روانشناسی نیاز دارید را در اختیار شما می‌گذارد تا بتوانید بدون نیاز به دیکشنری و نوشتن لغات، متون روانشناسی را به آسانی ترجمه کنید.

یکی از بهترین روش‌ها جهت یادگیری لغات و ترجمه متون تخصصی روانشناسی، مطالعه همزمان جزوه زبان تخصصی روانشناسی همراه با کتاب متون تخصصی روانشناسی است. به این صورت که ابتدا لغات مربوط به هر فصل از کتاب را از جزوه مطالعه کرده و سپس بعد از حداقل دو بار مرور لغات، ترجمه پاراگراف به پاراگراف را از کتاب شروع می‌کنید. در این روش لغات در متن نیز دوباره تکرار شده و به یادگیری و مرور مفیدتر کمک می‌کند.

جهت سفارش جزوه زبان تخصصی روانشناسی کلیک کنید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *